Brisighella

Wycieczki z Lido Adriano

Brisighella jest to antyczna osada średniowieczna i uzdrowiskowa, jest ona ozdobą bujnej doliny Lamone.
Jest to gościnna miejscowość, pełna tradycji, zapachów, piękności architektonicznych i przyrodniczych, odznaczona  najcenniejszymi nagrodami uznaniowymi – Najpiękniejsze osady we Włoszech, Cittaslow, Pomarańczowa flaga Touring Club Italiano – które certyfikują jej wspaniałości i jakość życia.

Co należy zwiedzić?

Wieżę zegara - Torre dell’Orologio w formie z XiX wieku, ale z średniowiecznymi fundamentami, dominuje nad pierwszą wyżyną. Imponująca i majestatyczna Rocca manfrediana pochodząca z XIV wieku wznosi się nad drugim pagórkiem i zachowuje nienaruszone jeszcze dzisiaj cechy średniowiecznej fortecy. W końcu, na trzecim wzgórzu wznosi się Santuario della Madonna, kościółek z siedemnastego wieku zbudowany dla przechowywania antycznego obrazu z terakoty polichromicznej obrazującego Matkę Boską z dzieciątkiem.
U stóp wieży Torre dell’Orologio wznosi się osada, która się wije labiryntem dawnych uliczek, odcinków murowanych pasów i schodów rzeźbionych w gipsowej skale. Brisighella jest tajemnicza w zimowe dni i jeszcze bardziej zachwycająca w letnie wieczory.

REZERWACJA ONLINE

Gwarantujemy najlepsze ceny wszystkich naszych obiektów w rezerwacji online.


Zasady anulowania rezerwacji

Czego nie można przeoczyć

W lipcu z okazji słynnych Feste Medievali (święta średniowieczne), serce tej osady wraca do dawnej atmosfery przy świetle pochodni i ożywia się przedstawieniami teatralnymi na powietrzu, pokazami, koncertami, bankietami i targami.
Stanowi nadzwyczajne przeżycie asystowanie podczas defilad orszaków historycznych, które przemierzają ulicami centrum lub szczególnej via del Borgo, krytej drogi z XII wieku, podniesionej i oświetlonej przez pół łuki o różnej rozpiętości, znanej także jako "Via degli Asini" (ulica osłów), ze względu na schronienie, które oferowała dla zwierząt należących do wozaków tam zamieszkujących.

Wycieczki:

Kto kocha trekking lub mountain bike może zanurzyć się w piękno przyrody Parco Carnè, który stanowi bazę dla wycieczek do Parco della Vena del Gesso i do Grotta Tanaccia, gdzie będzie mógł odkryć wspaniałości apenińskiej flory i fauny.
Zwiedzanie muzeum Museo dell’Olio di Brisighella, tojest muzeum ( w terenie ) „plein air”z różnymi „stanowiskami” połączonymi szlakiem pieszym prowadzącym przez słodkie doliny i wspaniałe pola oliwne, który kończy się w spółdzielni rolniczej CAB gdzie produkuje się oliwę Brisighella DOP.

www.venadelgesso.org
www.festemedioevali.org
www.brisighella.org