Cervia e Milano Marittima

Wycieczki z Lido Adriano

Przysłowiowa gościnność mieszkańców Romanii, wyjątkowa przyroda - dzięki lasom sosnowym i salinom, plaża o czystym piasku, historyczne siedemnastowieczne centrum miasta, ścieżki rowerowe, szerokie aleje obsadzone drzewami, możliwość zakupów w eleganckich sklepach, wydarzenia kulturalne organizowane przez cały rok - wszystko to sprawia, że wizyta w  Cervia-Milano Marittima jest czymś niepowtarzalnym.

Na brzegach Kanału Solnego widać Magazyny Soli z Cervii, dziś siedziba Muzeum Soli "Musa" z działem wystawowym, w którym organizowane są ważne ekspozycje. Na prawym brzegu, gdzie znajduje się magazyn Darsena, warto zobaczyć Fontana del Tappeto sospeso - wielokolorową mozaikę powstałą z okazji 300-lecia założenia miasta, dzieło wykonane przez artystę Marco Bravura, którego pomysłodawcą był Tonino Guerra.

Milano Marittima - "Miasto ogród", dzięki wielu butikom i ekskluzywnym lokalom jest uważane za jedno z najbardziej modnych miasteczek Riwiery.
Las sosnowy Cervia (Pineta di Cervia), otaczający Milano Marittima wraz z lasami sosnowymi San Vitale i Classe jest pozostałością po ogromnych terenach leśnych, jakie pokrywały kiedyś całe wybrzeże Rawenny. Od czerwca do września można wypoczywać tu wśród zieleni i spacerować po naturalnym park, który rozciąga się, aż na 23 hektarach. 

REZERWACJA ONLINE

Gwarantujemy najlepsze ceny wszystkich naszych obiektów w rezerwacji online.


Zasady anulowania rezerwacji

Nie przegap

W starym sosnowym drzewostanie usytuowane są także Termy Cervia. To tu, w perfekcyjnej synergii natury i zabiegów termalnych (do celów terapeutycznych), wykorzystywane są błota oraz wody salinowe. Wieczorami, Milano Marittima oferuje turystom nieskończoną ilość rozrywek i wiele możliwości spędzenia wolnego czasu: od tradycyjnego spotkania przy aperitifie, do zabawy, aż do białego rana. Wysokiej jakości restauracje znane z oferowanych dań, eleganckie lokale i puby, przydrożne bary i ekskluzywne dyskoteki sprawiają, że nie można się uchronić przed urokiem nocy na Riwierze.