Lugo

Wycieczki z Lido Adriano

Il nucleo del centro storico, con la Rocca Estense ed il Pavaglione in funzione di fulcri contrapposti, è di impronta settecentesca ed imperniato su un articolato sistema di piazze, che testimonia l'evolversi ed il consolidarsi nel tempo della vitalità economica e culturale della città.

Co należy zwiedzić?

Przed Rocca wznosi się inny ośrodek miasta: Wielki quadrilatero del Pavaglione (czworobok Pavaglione), wybudowany w 1570 roku z woli Alfonsa II d’Este dla stworzenia miejsca targów kokonów jedwabników. Pomyślany jako konstrukcja zamknięta czterema portykami, wypełniona niezliczoną ilością sklepów, Pavaglione stał się i stanowi do chwili obecnej serce wymiany handlowej i kulturalnej w mieście. Jeszcze dzisiaj odbywają się tutaj spektakle, wystawy, manifestacje historyczne jak Contesa Estense, wystawa enogastronomiczna Lugolosa, cotygodniowy targ, Targi antykwariatowe i kolekcjonerskie oraz Fiera Biennale della Romagnola (wystawa regionu Romanii organizowana co dwa lata).  Pomiędzy Rocca i Pavaglione wznosi się, a raczej dominuje nad tą przestrzenią pomnik mieszkańca tej miejscowości Francesco Baracca, bohatera Wielkiej wojny. Po wschodniej stronie Pavaglione znajduje się teatr Teatro Rossini , w którym każdego roku odbywają się wielkie przedstawienia literackie, koncerty i sezon liryczny o międzynarodowym znaczeniu. Miejscowość Lugo jest ponadto słynna z powodu zachwycającej przestrzeni zieleni Parco del Loto znajdującego się obok Canale dei Mulini wzdłuż którego wije się także piękna ścieżka rowerowa ze szczególnym szlakiem wiodącym pośród natury.

REZERWACJA ONLINE

Gwarantujemy najlepsze ceny wszystkich naszych obiektów w rezerwacji online.


Zasady anulowania rezerwacji

Bagnacavallo

Wycieczki z Lido Adriano

Bagnacavallo łączy swoją nazwę z antyczna legendą opowiadającą o źródle leczniczym, które miałoby jakoby cudownie dodać sił koniowi cesarza Tyberiusza. Miejscowość Bagnacavallo ze swoim sugestywnym i doskonale utrzymanym centrum, dziedzictwem artystycznym, tradycjami, doskonałą kuchnią, okolicami zanurzonymi w zieleni, jest jednym z najbardziej sugestywnych i interesujących miejsc na terytorium okalającym Rawennę. Jest miejscem, które można wielokrotnie odkrywać i odnajdywać w czasie.

Co należy zwiedzić?

Sercem miasta, do którego kierują się kręte drogi z ciągami portyków jest Piazza della Liberta. Tutaj wznoszą się budowle średniowieczne takie jak Palazzo Vecchio (XII-XIII w.) i Torre Civica (XIII w.), w której pomiędzy 1848 i 1849 był uwięziony słynny Passator cortese (Stefano Pelloni), oraz eleganckie pałace zbudowane pomiędzy końcem XVII wieku i pierwszą połową XIX wieku, jak neoklasyczny Palazzo Comunale i Teatro Goldoni, znany ze względu na odbywające się tam prestiżowe imprezy poświęcone prozie. Nie można zapomnieć o zwiedzeniu placu Piazza Nuova, miejsca będącego symbolem Bagnacavallo, mającego piękny eliptyczny kształt, zamkniętego uporządkowanymi portykami ze sklepami, który został zbudowany pomiędzy 1758 i 1759 tak samo jak kryty rynek artykułów spożywczych. Muzeum Civico delle Cappuccine posiada prawdziwe skarby: Kolekcje miejskie sztuki, z pracami wykonywanymi od XVI do XIX wieku, nowoczesną Pinacoteca i Gabinetto delle Stampe antiche e moderne (Gabinet druku antycznego i nowoczesnego), z interesującą kolekcją prac rytowniczych wykonywanych przez mistrzów miedziorytnictwa. Część przyrodnicza całego kompleksu jest połączona za pomoca części dydaktycznej z Podere Pantaleone, przestrzenią równoważącą środowisko o powierzchni 6 hektarów, która znajduje się w bezpośredniej bliskości od centrum.

Jeden pomysł więcej

Z Bagnacavallo w kierunku Adriatyku

Grand Tour wśród małych zabytkowych miasteczek Romanii i oaz Delty rzeki Pad

7 SZLAKÓW ROWEROWO-TURYSTYCZNYCH

Odkryć Bassa Romagna, zobaczyć jej piękno na własne oczy i zachwycić się urokiem okolicy podczas jazdy na rowerze.
Kliknij na szlak, aby wyświetlić plik pdf i pobrać go.