Marina di Ravenna

Parki rozrywki w pobliżu Lido Adriano

To z pewnością najbardziej modne wybrzeże Rawenny.  W miejscowości Marina di Ravenna atmosfera lata towarzyszy nam przez cały czas pobytu: od pierwszych chwil wschodu słońca, gdy w magicznej scenerii można spacerować po pasie nadmorskim, do późnej nocy, przy muzyce dobiegającej z lokali znajdujących się w centrum czy na wybrzeżu, przy której bawi się młodzież z całego regionu i nie tylko.

Ta stara osada rybacka potrafiła zmienić się i przystosować się do nowych czasów i dlatego dziś Marina di Ravenna jest jednym z ważniejszych kurortów wakacyjnych na wybrzeżu Romanii, gdzie warto spędzić wakacje.
Atrakcją miasteczka są szerokie zanurzone w zieleni aleje i wille z początku dwudziestego wieku otoczone bujnymi parkami, wychodzącymi wprost na szeroką plażę; ponad dwieście metrów ławicy piaskowej, przy której znajdują się wspaniałe kąpieliska.
Miłośnicy spacerów odkryją urocze ścieżki prowadzące do kanału Corsini, rynku rybnego oraz ośmiokątnej latarni położonych przy Molo Dalmazia; 3 kilometry „spaceru po morzu” potwierdzą, że ta miejscowość jest wyjątkowa i zachwycająca.
Warto również zobaczyć niedawno powstały port turystyczny “Marinara”, który posiada ponad 1000 miejsc na cumowanie łodzi. Dzięki niemu miejscowość Marina może ubiegać się o miano stolicy sportów wodnych na Adriatyku.

Zainteresowanym nurkowaniem polecamy odwiedzenie muzeum "Museo Nazionale delle Attività Subacquee",  jedynego tego rodzaju we Włoszech, w którym można podziwiać przeróżne materiały, sprzęt, druki i dioramy

REZERWACJA ONLINE

Gwarantujemy najlepsze ceny wszystkich naszych obiektów w rezerwacji online.


Zasady anulowania rezerwacji

Czego nie można przeoczyć

Miłośnicy nurkowania powinni obejrzeć będący pod ochroną obszar zarybień "Paguro” -  znajdujący się około 12 mil od wybrzeża. Utworzony został z pozostałości po platformie i perforowanej metanowej studni, która ostatecznie zapadła się w 1965r.; z biegiem lat pozostawiony wrak został skolonizowany przez różnorodne gatunki zwierząt i roślin i dzięki temu powstało jedyne w swoim rodzaju miejsce - cel wypraw badaczy i nurków.
Marina di Ravenna nie jest jedynie wakacyjnym kurortem. Podczas świąt Bożego Narodzenia, organizowana jest tu wspaniała uroczystość Il Mare d'Inverno, z szeroką gamą rozrywek, która pomimo zimnej pory roku, przypomina o związku słonecznej Rawenny ze sztuką i plażami.