Parco del Delta del Po

Parki rozrywki w pobliżu Lido Adriano

Park regionalny Delty Padu składa się z 6 odrębnych obszarów, wśród których całkowicie do prowincji Rawenny należą: “Pineta di San Vitale i Pialasse di Ravenna” oraz “Pineta di Classe i Salina di Cervia” jak również przynależny tylko w połowie obszar “Valli di Comacchio”.

Valli di Comacchio

To królestwo węgorzy i niezliczonej ilości ptactwa, które można zobaczyć, wybierając jeden z wielu dostępnych szlaków turystycznych. Teren z 13.000 hektarów wody i typową naturalną roślinnością charakterystyczną dla obszarów o dużej zawartości soli w glebie i w powietrzu. Aby zobaczyć ją z bliska, można wybrać się w wirtualną podróż lub skorzystać z wygodnych motorowców, kursujących na tym historyczno-kulturowym szlaku.  

REZERWACJA ONLINE

Gwarantujemy najlepsze ceny wszystkich naszych obiektów w rezerwacji online.


Zasady anulowania rezerwacji

Pineta San Vitale - Piallasse di Ravenna

Niezwykle urocza sceneria zielonych lasów sosnowych okolic Rawenny z radością wita turystów. Dzięki wielu wygodnym szlakom można zagłębić się w przepiękne zakątki i podziwiać różnorodne gatunki ptaków. Wiele z nich odnalazło bezpieczne schronienie w pobliskim lesie Punte Alberete. Można je podziwiać nie tylko z daleka, ale poobserwować z bliska, wybierając się na wycieczkę jednym z wielu dostępnych szlaków.

Pineta di Classe – Salina di Cervia

Wieloletnia salina w Cervia jest nadzwyczajnym habitatem natury. Odbycie takiej wirtualnej podróży kryje w sobie wiele tajemnic. Jedna z nich to z pewnością poznanie miejsc "Białego złota”, które za czasów starożytnych było niezwykle drogocenne, a obecnie jest czymś tak "naturalnym”. Szlaki wiodące wśród lasów sosnowych pozwalają poznać i docenić różnorodność środowiskową Parku. 

Informacja

Parco del Delta del Po Emilia - Romagna
Via Mazzini, 200 - 44022 Comacchio (FE)
tel. 0533 314003 - fax 0533 318007
www.parcodeltapo.it - e-mail: parcodeltapo@parcodeltapo.it