Ravenna

Parki rozrywki w pobliżu Lido Adriano

Rawenna, miasto o niepowtarzalnym uroku, ma antyczne początki i chwalebną przeszłość, która ją widziała trzykrotnie jako stolicę: Zachodniego Cesarstwa Starorzymskiego, Królestwa romańsko barbarzyńskiego Teodoryka i w końcu jako siedzibę potęgi Bizancjum na zachodzie w formie Egzarchatu Rawenny.

8 Zabytków dziedzictwa UNESCO

Miasto jest prawdziwą szkatułką, która przechowuje skarby reprezentujące niektóre najcenniejsze momenty z historii sztuki.
Osiem zabytków w Rawennie - przede wszystkim San Vitale i Mauzoleum Galla Placidia – zostały zaliczone do listy Światowego dziedzictwa UNESCO i przechowują najbogatsze zbiory mozaik wytworzonych przez ludzkość, pochodzących z V i VI wieku.

REZERWACJA ONLINE

Gwarantujemy najlepsze ceny wszystkich naszych obiektów w rezerwacji online.


Zasady anulowania rezerwacji

Magia prowincji Rawenna

Okres imperium rzymskiego i świetlany sezon Egzarchatu bizantyjskiego pozostawiły miastu nadzwyczajną spuściznę, która ze swoim wspaniałym splendorem zaświadcza jeszcze dzisiaj o wielkiej roli politycznej, handlowej i artystycznej, jaką spełniała Rawenna w różnych epokach.
Jej eleganckie centrum, które wije się krętymi ulicami – dzisiaj wypełnione przez eleganckie sklepy – przypomina nam o swoim przeszłym lagunowym centrum, z sugestywna wizją miasta opasanego murami obronnymi i poprzecinanego kanałami o powolnym wodnym nurcie.   W czasie dominium weneckiego, w końcu XV wieku te kanały zostały zamknięte, ale w związku z tym uzyskano nowe przestrzenie przeznaczone dla miasta, jak ta, która została wykorzystana na stworzenie eleganckiego największego placu, dzisiaj noszącego nazwę Piazza del Popolo. W XVIII wieku powstał nowy kanał – aktualny port nazywany przez mieszkańców Rawenny Cardiano – przywrócił połączenie miasta z morzem, powodując powrót do antycznej roli miasta portowego.
Wczesnochrześcijańskie i bizantyjskie bazyliki, baptysteria, kościoły romańskie, okrągłe dzwonnice z X i XI wieku, freski autorstwa Giotta w kościele Santa Chiara, krypty, miejsca ostatniego pobytu Dantego Alighieri, budynki i krużganki o architekturze z epoki odrodzenia pozostawione przez wenecjan, eleganckie pałace z XVII i XVIII wieku w centrum miasta, nowe drogocenne odkrycie wykopaliskowe Domus dei Tappeti di Pietra, strefy archeologiczne w pobliskiej Classe, które cały czas odzyskują ważne ślady antycznego portu augusto, czynią z Rawenny „ wspaniałe miasto sztuki".